Teenused, Tooted, Tuleohutus

Tuletõkkekardinate kontroll ja hooldus

Tuletõkkekardinad: hoolduse ja kontrolli põhitõed

Tuletõkkekardinad on mõeldud kasutamiseks erinevates keskkondades, et takistada tule ja suitsu levikut. Kardin sulgub automaatselt tulekahjusignalisatsiooni keskseadmest või sobivast teatenupust signaali saamisel. Kardina valmistamiseks kasutatakse kuumust tagasi peegeldavaid kangaid ja neid saab klassifitseerida tulepüsivusomaduste alusel:

Pilt, millel on kujutatud tekst, Font, Graafika, logo Tehisintellekti genereeritud sisu võib olla ebatõene.

  • E-klassi tuletõkkekardin, mis takistab leegi ja kuumade gaaside levikut, kuid ei piira soojuskiirgust.
  • EW-klassi tuletõkkekardin, mis takistab leegi ja kuumade gaaside levikut ning vähendab soojuskiirguse
    intensiivsust määratud tasemeni.
  • EI-klassi tuletõkkekardin, mis tagab täieliku tule- ja soojusisolatsiooni, takistades nii leegi, kuumade gaaside, kui ka soojuskiirguse levikut.

Tuletõkkekardina kasutamine muul otstarbel kui ettenähtud eesmärgil on rangelt keelatud, sest vastasel juhul ei ole tagatud kardina kaitsepõhimõte, milleks on vajalik tulepüsivus ja mehaaniline vastupidavus.

Korraline kontroll ja hooldus

Tuletõkkekardina valdaja ja tootja (või tema esindaja) sõlmivad reeglina hoolduslepingu, millega tagatakse kardinate toimepidevus. Reeglina tehakse regulaarset kontrolli ja hooldust neli korda aastas, millele lisanduvad võimalikud erakorralised kontrollid ja hooldused. Neid töid võib teha tootja poolt volitatud või pädev isik ja kardina omaniku juuresolek tavaolukorras ei ole vajalik. Hoolduse käigus vaadeldakse kogu süsteemi ja selle terviklikkust, kaasa arvatud seda, kas vahepeal on süsteemi terviklikkust kuidagi muudetud. Kontrolli tulemused fikseeritakse aktis, mis võib olla nii digitaalne, kui näiteks ka paberkujul.

Tihti peale võib tekkida küsimus, et mis imelikud asjad need erakorralised kontrollid ja hooldused on. Toome siin välja mõned näited:

  • Lühikese aja jooksul sagedane kardina üles-alla liigutamine ATS rikketeadete korral.
  • Kardina osade kahjustused või normaalse töö katkestamine.
  • Kardina juhtimisseadme avamine ebapädeva isiku poolt ja sinna mitte projekteeritud nõrkvooluseadmete, juhtmete või muu taolise lisamine.

Kogu süsteemi nõuetekohase hoolduse eest vastutab üldjuhul tuletõkkekardina valdaja. Tootja viib läbi kasutuskoolituse, tutvustades tuletõkkekardina toimivust ja juhtimiskilbi kasutamist ning sätestab, kes hoolduse tingimused. Reeglina hõlmab see ka seda, keda tootja volitab hooldust läbi viima. On üsna tavaline, et garantiiajal või peale seda palub kardina valdaja seda hooldada ATS või muu nõrkvoolupaigaldise hooldajal kuid tihtipeale jääb tähelepanuta fakt kas hooldajal on tootja poolt saadud koolitus või pädevussertifikaat, mis tõendab seda, et hooldaja teab ja tunneb süsteemi eripärasid ning on tegelikult pädev isik. Flameguardi tooted on sertifitseeritud ja neid tohivad hooldada ainult tootja poolt koolitatud isikud ja hoolduspartnerid. Kui hooldustehnikule ei ole tootja poolt antud pädevustunnistust, siis tema poolt üle vaadatud kardinat ei ole õige lugeda hooldatuks ning lisaks see lõpetab ka tootjagarantii. Vale hooldaja valik võib valdajale või omanikule kaasa tuua suured remondikulud või lausa seadme väljavahetamise. Klientide paremaks teenindamiseks pakub kardinate hooldusteenust  Flameguardi oma hooldustiim. Tuletõkkekardinate kohta saab rohkem infot lingilt https://flameguard.ee/toode/tuletokkekardinad ja hooldust saab tellida hooldus@flameguard.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga