Töökeskkonna riskianalüüs

550.00

Riskianalüüsi esitamine on tööandjatele kohustuslik ja selle peab esitama Tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonnas. Riskianalüüsi käigus määrame kindlaks tööandja töökeskkonna ohutegurid, hindame ohu suurust ehk riske ning määrame abinõud riskide vähendamiseks. Vajadusel mõõdetakse ohutegurite (nt müra, vibratsioon, õhu keemiline koostis jms) parameetreid.

Riskianalüüsiga seotud tegevused on näiteks:

  • olemasolevate tööprotsesside ja juhenditega tutvumine;
  • juhtkonna ja töötajatega vestlemine;
  • töökeskkonna külastamine;
  • vajalike küsimustike koostamine;
  • kokkuvõtte koostamine;
  • riskide vähendamise tegevuskava koostamine.
  • riskianalüüsi tutvustamine.

Küsimuste ja probleemide korral annavad nõu meie spetsialistid ja eksperdid.  

Teenuse hind sisaldab 16 tundi spetsialisti tööd, mille käigus edasine organisatsioonipõhine tegevus kaardistatakse ja hinnastatakse vastavalt lisanduvale töömahule.  Üldiselt enamustele väikeettevõtetele täiendavaid tasusid ei lisandu.

Kirjeldus

Riskide hindamine ja ohjamine

Riskianalüüs on tegevus, millega tööandja selgitab välja ja hindab töökeskkonna ohutegureid, mis võivad töötajaid kahjustada. Näiteks ebapiisav valgustus, sundasendis töötamine, kokkupuude kemikaalidega või pideva müraga. Oluline on avastada tervist ohustavad tegurid enne kui need töötajaid kahjustavad ning mõelda ka lahendustele. Riskianalüüsi praktiliseks osaks ongi ettepanekud iga ohuteguri neutraliseerimiseks. Riskide hindamine ja nende maandamine mõjutavad nii töötaja tervist kui ka tema töövõimet ja ettevõtte tulemuslikkust. Kui näiteks töötajat häirib üks või mitu tegurit (müra, tõmbetuul, puhkeruumi puudumine vms), esineb tõrkeid töökorralduses (mittekorras töövahendid, lisaülesanded jne), siis pole ka tema töö efektiivsus parim. Kui töötaja aga näeb ja tunnetab, et temast hoolitakse, aitab see enamasti suurendada töötaja motivatsiooni ja seeläbi parandada ettevõtte tulemusi. Riskianalüüsi viivad läbi tööandja esindajad, vastav teenusepakkuja või teostatakse see ettevõtte esindajate ja ettevõttevälise teenusepakkuja koostöös. Töökeskkonna riskianalüüsi tegemiseks puudub ühtne metoodika. Seadus sätestab vaid põhinõuded ja iga ettevõte saab leida talle sobivaimad lahendused. Seaduse kohaselt on viis põhinõuet järgmised:

  • töökeskkonna ohutegurite väljaselgitamine;
  • vajadusel ohutegurite parameetrite mõõtmine;
  • riskide hindamine töötaja tervisele ja ohutusele arvestades esimest punkti;
  • riskianalüüsi kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis vormistamine ja säilitamine;
  • riskianalüüsi alusel kirjaliku tegevuskava koostamine, milles nähakse ette ettevõtte kõikidel tegevusaladel ja juhtimistasanditel korraldatavad tegevused töötajate terviseriski vältimiseks või vähendamiseks, nende ajakava, teostajad, ning selleks vajalike vahendite eraldamine.

Riskianalüüsi tegemine on järjepidev protsess ja riskianalüüsi peab hoidma pidevalt vastavuses olemasoleva töökeskkonnaga. Pärast ennetusabinõude rakendamist tuleb hinnata nende piisavust arvestades inimeste ja tehnoloogia vahetumisega ning seadmete ja hoonete amortiseerumisega.

NB! Töökeskkonnamõõdistused (valgus, müra, radiatsioon jms) ja psühhosotsiaalsete ohutegurite teaduslik analüüs ei ole arvestatud hinna sisse ja teostatakse vastavalt erikokkuleppele.

Kohaletoimetamine

Kättesaamine väljastuspunktist

Kauba kättesaamine kauplusest on tasuta. Täidame tellimuse eeldatavalt 1-5 päeva jooksul, välja arvatud tellitavad tooted.
Kaubaväljastus toimub Tellijale või tema poolt volitatud isikule. Lisainfo telefonil +37258212121 või shop@flameguard.ee.

Pakiautomaati toimetus

Pakiautomaati saatmise võimalus ja tasu sõltub pakiautomaadi teenusepakkuja tingimustest.
Juhul, kui ostetud toodet ei ole võimalik pakiautomaadi võrgustiku kaudu transportida, siis Flameguard võib teenusepakkujat vahetada ning sellisel juhul võib ka transpordihind muutuda.

Kulleriga kättetoimetamine

Kulleriga saatmise võimalus ja tasu sõltub teenusepakkuja tingimustest. Üldiselt teeme koostööd kõikide kullerfirmadega ja juhul, kui ostetud toodet ei ole võimalik konkreetse kullerteenuse kaudu transportida, siis Flameguard võib kullerteenuse teenusepakkujat vahetada ning sellisel juhul võib ka transpordihind muutuda.

Ajakriitiline või kellaajaline transport

Ajakriitilise või kellaajalise transpordi võimalus sõltub kättetoimetuse asukohast ning teenuse täpsed tingimused tuleb eelnevalt kokku leppida.
Teenuse saadavust saab kontrollida telefonil +37258212121 või shop@flameguard.ee
Teenuse tellimiseks vali kätteoimetuse viisiks - Kättesaamine väljastuspunktist - Suur-Sõjamäe 31, Tallinn
Lisaks tuleb kohustuslikult täita kontaktide väljal lahter Märkused tellimuse kohta, kuhu tuleb lisada:

  • Flameguardiga kokkulepitud tarneviisi referents;
  • kättetoimetuse kuupäev ja kellaaeg;
  • kauba vastuvõtva isiku nimi ja mobiiltelefoni number.

NB! Ilma lisainfota transporditellimust ei aktiveerita ja tellimust ladustatakse kättesaamise väljastuspunktis Suur-Sõjamäe 31, Tallinn