Tulekahju- ja evakuatsiooniõppus

90.00

Tulekahju korral tegutsemise ja evakuatsiooni õppused pakuvad osalejatele praktilisi oskusi, mida saab koheselt rakendada ning on saanud klientidelt palju positiivset tagasisidet. Koolitused, mis põhinevad tulekahju korral tegutsemise plaanil ja kus kirjeldatud teadmised on praktiliselt kasutatavad, on hinnatud ja vajalikud ohutuse tagamiseks. 

Tuleohutuse seaduse § 6 lõige 3 kohustab omanikku, kellel on kohustus esitada tuleohutusaruanne ja korraldada tuleohutusülevaatus, korraldama kord aastas evakuatsiooni ja tulekahju korral tegutsemise õppuse. Evakuatsiooni ja tulekahju korral tegutsemise õppuse raames: 

  • Simuleeritakse reaalset tulekahju; 
  • Harjutatakse tegevusi, mis aitavad ohuolukorras toime tulla. 

Küsimuste ja probleemide korral annavad nõu meie tuleohutusspetsialistid ja eksperdid. 

Teenuse hind sisaldab 1 tund konsultatsiooni ja edasine tegevus kaardistatakse ja hinnastatakse vastavalt tegelikule töömahule. 

 

Kategooriad: ,
Kirjeldus

Tulekahjuõppuse korraldus jaguneb laias laastus neljaks osaks: 

1.Tulekahjuõppusele esitatavad nõuded 

Tulekahjuõppuse eesmärk on tagada teadmised ja oskused evakuatsiooni ja tulekahju korral tegutsemiseks ning hinnata plaani sobivust ja töötajate oskusi adekvaatselt käituda. Õppus tuleb läbi viia vähemalt kord aastas ja selle korraldamine on juhi kohustus. Kui hoonet kasutavad mitme asutused või ettevõtted, siis tehakse ühine õppus, kuid teooriakoolitus võib erineda, kui hooneosade kasutused või riskid on erinevad. 

2. Tulekahjuõppuse legend ja osalemine 

Õppusele koostatakse legend tulekahju stsenaariumiga. Määratakse tulekahju asukoht, ulatus ja plaani osa, mida harjutatakse. Osalevad kõik töötajad, kuid kui keegi ei saa osaleda, siis tehakse kordusõppus või personaalne juhendamine. Päästekeskuse või Häirekeskuse kaasamisel tuleb õppus nendega eelnevalt kooskõlastada. 

3.Tulekahjuõppuse korraldus 

Õppus koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast. Teoreetiline osa hõlmab tuleohutusalast juhendamist vastavalt riskikohtadele ja tulekahju korral tegutsemise plaanile. Praktilises osas simuleeritakse tulekahju olukorda ja harjutatakse praktilist evakuatsiooni või võimalikke päästetegevusi ning tuleohutuspaigaldiste kasutamist.  

4.Tulekahjuõppuse kirjalik kokkuvõte 

Õppuse kohta koostatakse ühe kuu jooksul kirjalik kokkuvõte, kus käsitletakse faktilisi andmeid, tuvastatud asjaolusid, eesmärkide täitmist ja ettepanekuid. Kokkuvõttes kajastatakse plaani puudused ja meetmed nende kõrvaldamiseks. Dokument säilitatakse viis aastat ja tehakse teatavaks töötajatele ühe kuu jooksul. 

 

Kohaletoimetamine